Ansök om sponsring!

Ansök om sponsring till barn och ungdomar: Ansökan ska gälla aktiviteter i Norrmejeriers område (Norrbotten, Västerbotten och Ångermanland). Fyll i formuläret här nedanför, berätta om ert arrangemang. Målgruppen är barn och ungdomar upp till 18 år. Läs gärna igenom sidan Så gör vi gott med sponsring plus Frågor svar om vår sponsringsverksamhet innan du fyller i formuläret.

OBS! Denna sida gäller endast sponsring med produkter under varumärket Norrmejerier. När det gäller våra andra varumärken Verum®, Gainomax®, JOKK®, Västerbottensost® och Norrglimt® ska du gå direkt till respektive hemsida för mer information.


Svara på frågorna och fyll i dina uppgifter:

 










Beskriv vilken typ av sponsring du/ni önskar. Vi sponsrar enbart med produkter.
Försök beskriva hur sponsringen ska användas samt mängd.







Antal besökare
Vårt arrangemang samlar barn och ungdomar upp till 18 år
Arrangemanget hålls i Norrbotten, Västerbotten eller Ångermanland.
Vi tillåter Norrmejerier att publicera bilder och information i sin marknadsföring (t.ex. webb, mjölkförpackningar) som vi förser dem med från vårt arrangemang
Vi vill tillgodose oss 18 av de 22 livsviktiga näringsämnena per dag och det gör vi lätt genom att dricka minst 2 glas mjölk, äta fil och yoghurt.
Vi tycker korta transportsträckor, mer arbetstillfällen och ett öppet landskap är viktigt och därför väljer vi lokalproducerat.
Tillsammans gör vi gott för Norrland

Tid för aktivitet

   

Sista ansökningsdag

Januari    30 Nov 2011
Februari    31 Dec 2012
Mars    31 Jan 2012
April    29 Febr 2012
Maj    31 Mars 2012
Juni    30 April 2012
Juli    31 Maj 2012
Augusti    30 Juni 2012
September    31 Jul 2012
Oktober    31 Aug 2012
November    31 Sep 2012
December    31 Okt 2012


Vi försöker sponsra på så många ställen i Norrland som möjligt.

Läs mer om vår sponsring i Norrland »